גישור

גישור הינו דרך אלטרנטיבית לפתרון סכסוכים. בגישור. לגישור יתרונות רבים וכמי שעוסק במשך שנים בליטיגציה, ניתן לומר שבמידה שאין לצד אינטרסים לא משפטיים (למשל, התשת יריב מסחרי בהליכים ארוכי שנים) הגישור הוא אולי הדרך הטובה ביותר לסיים סכסוך ביעילות ובמהירות.  

הצדדים המגיעים לגישור באים למעשה באופן וולונטרי, שהרי בניגוד להליך בבית משפט או בוררות, בו מישהו תובע אותך ומחייב אותך להגיש כתב הגנה ולנהל הליך, בעל /ת הדין מגיע/ה בהסכמה:
כך, בניגוד להליך בבית משפט או בוררות, יכולים בעלי הדין שהם מפסיקים את ההליך קודם לסיומו ואזי, מן הסתם, חוזרים לבית המשפט. בבית משפט אין לבעל הדין את הפריבילגיה הזו: 
כך בניגוד להליך בבית משפט או בוררות, הצדדים קובעים בעצמם את פסק הדין, בעוד שבבית המשפט או בבוררות השופט/ת או הבורר/ת קובעים את פסק הדין, שלבטח אחד הצדדים יצא בתחושה שקופח; 
הליך הגישור אמור להסתיים בדרך כלל בתוך מספר קצר של מפגשים בטווח קצר, בעוד הליך משפטי, בין אם בבוררות ובין אם בבית המשפט, אורך תקופות ארוכות מאד ואף העלויות הינן גבוהות מאד. 

עו"ד אוסטרובסקי הינו מגשר מוסמך ובוגר הפרקטיקום של המרכז הארצי לגישור שליד לשכת עורכי הדין ומקבל לטיפולו גישורים המופנים באמצעות לשכת עורכי הדין מבית המשפט וגישורים פרטיים.  

כמי שמאמין שלכל אדם יש לתת כבוד ואמפטיה באשר הוא אדם, הבסיס להליך הגישור המתקיים אצלנו הוא הכבוד ההדדי, ההקשבה האבסולוטית לטענות הצדדים תוך חתירה לפתרונות יצירתיים "מחוץ לקופסא", תוך השתדלות להמנע מ"סחר סוסים". 

גישור
Share by: